Kodėl šiltnamį rekomenduojama įsirengti rudenį?

Keturios priežastys, kodėl ruduo geriau negu pavasaris?

Arkinis siltnamis

Jeigu spontaniškai paklausite sutikto žmogaus, kada reikia pirkti šiltnamį, tai, neabejotinai, didžioji dalis, net nemirktelėjusi, sakys, jog tai daryti reikėtų ankstyvą pavasarį. Tačiau šiltnamių pardavėjai ir gamintojai teigia, kad ruduo, šiltnamio pirkimui ir įsirengimui, yra daug palankesnis metas negu pavasaris. O priežastys yra šios:

  1. Finansinė nauda (pigiau). Rudenį šiltnamių pardavėjai taiko nuolaidas, todėl šiltnamį galima įsigyti pigiau ir taip sutaupyti pinigų savo šeimos biudžete arba už tuos pačius pinigus įsigyti geresnį šiltnamį.
  2. Pamatai. Ekspertai teigia, kad šiltnamį geriau yra statyti ne ant medinių, tačiau ant juostinių pamatų. Juostinius pamatus lieti reikia iki šalnų arba jau pasibaigus šalnoms, nutirpus sniegui. Taigi, pamatus lieti geriau yra rudenį, kol dar nėra šalnų.
  3. Montavimas. Statant šiltnamį pavasarį, reikia laukti, kol įšils žemė, kol nutirps sniegas. Kartais pavasaris neskuba ateiti, todėl šiltnamio montavimo darbai nusikelia į pavasario vidurį arba net pavasario pabaigą. Tad šiltnamio montavimas rudenį sukelia mažiau problemų ir yra mažiau priklausomas nuo oro sąlygų.
  4. Ankstyvas šviežias derlius. Jeigu šiltnamį įsirengsite rudenį, tai galite turėti ankstyvą derlių pavasarį. Kai Jūsų kaimynas dar tik ruošis montuoti šiltnamį, Jūsų šeima jau galės mėgautis savo užaugintomis pirmomis daržovėmis.

 

Patarimai norintiems įsigyti šiltnamį

Kad Jūsų šiltnamis būtų ne našta, o nauda ir džiugintų, prieš jį įsigydami atsakykite patys sau į kelis klausimus:

  1. Koks tikslas? Kodėl nusprendėte šiltnamį įsirengti? Ką planuojate jame veikti?
  2. Kiek vietos savo kieme ketinate šiltnamiui skirti ir, kur jį planuojate statyti?
  3. Kokios norite šiltnamio formos?
  4. Ar ilgai norite naudoti? Iš kokių medžiagų šiltnamis turėtų būti pagamintas?
  5. Kiek pinigų esate suplanavę šiltnamio įsigijimui ir įrengimui skirti?

 

Šiltnamio funkcija ir paskirtis

Šiltnamis yra itin populiarus statinys Lietuvoje. Dabar, kai vis daugiau kalbama apie ekologiją, sveiką maistą, tai savų daržovių auginimas ir šiltnamio turėjimas yra tiesiog vienas iš naujausių mados klyksmų. O keičiantis gyvenimo būdui ir pomėgiams, keičiasi ir šiltnamio funkcija. Jeigu anksčiau tai buvo tiesiog neišvaizdus sodo statinys, tai dabar šiltnamis gali būti ir kiemo puošmena. Šiuolaikinis šiltnamis gali būti daugiafunkce, jaukia erdve, kurioje galima praleisti daug prasmingo laiko, užsiauginti gardžių daržovių ir pailsėti po darbo dienos.

Keičiantis metų laikams, gali keistis ir šiltnamio funkcija. Žiemą šiltnamyje galime sandėliuoti tam tikrus daiktus (pvz.: susidėti sodo baldus). Vos tik pasirodžius pirmiems pavasario spinduliams, šiltnamyje galima pasisėti pirmas ankstyvas daržoves. Jeigu baiminatės dėl naktinių šalnų, daigelius papildomai galima paslėpti po agro plėvelės sluoksniu. Vasarą šiltnamis, žinoma, tarnaus kaip daržovių, gėlių, egzotinių augalų oazė. Rudenį šiltnamį galima transformuoti į jaukią pasisėdėjimo vietelę – būsite apsaugoti nuo vėjų, tačiau turėsite galimybę dar pasimėgauti jaukia šiluma ir stebėti, kaip keičiasi Jūsų rudenėjantis kiemas, kaip medžiai ir augalai keičia spalvas, formas.

Kai jau žinosite, ar šiltnamis atliks tik tiesioginę šiltnamio funkciją, ar jam bus keliami ir kiti tikslai, pavyzdžiui, poilsio kampelis, oranžerija, tuomet pasirinkite Jums tinkamiausią formą, konstrukciją, dangą, įrangą.

 

Vietos šiltnamiui pasirinkimas

Specialistai rekomenduoja šiltnamiui išsirinkti itin saulėtą sodo arba kiemo vietą. Šiltnamio nereikėtų statyti šalia pastatų arba po medžiais. Taip bus išvengta šešėlių, kurie mažina augalų augimui reikalingą šviesos srautą. Taip pat reikėtų įsidėmėti, kad pastačius šiltnamį po vaismedžiais, šiltnamį galime ir sugadinti – krintantys obuoliai, kriaušės ir šakos gali pažeisti šiltnamio dangą.

Specialistai rekomenduoja šiltnamį statyti taip, kad išilginė šiltnamio rėmo ašis būtų nukreipta iš šiaurės į pietus. Tuomet saulės šviesa tolygiai šildys visus paviršius, o šiltnamio viduje visada bus palaikoma vienoda temperatūra.

Priimant sprendimą, kur bus statomas šiltnamis, reikėtų atsižvelgti ir į sklypo paviršių, nes šiltnamio konstrukciją privaloma statyti horizontaliai. Jeigu sklype yra nuolydis, rekomenduojama išlieti betoninius pamatus.

 

Šiltnamio konstrukcijos pasirinkimas

Šiltnamio konstrukcija gali būti, medinė, metalinė, iš aliuminio. Tačiau, medinių rėmų rinktis nepatartina, nes dėl nuolatinės drėgmės, tokia konstrukcija sutrūnys. Metalinė šiltnamio konstrukcija gali pradėti rūdyti. Taigi, jeigu norite, kad šiltnamis būtų ne tik funkcionalus, bet ir estetiškas, ir tarnautų ilgai, reikėtų rinktis aliuminio konstrukciją. Aliuminio privalumai – tvirtumas, lengvumas, ilgaamžiškumas. Aliuminiui beveik nereikia jokios priežiūros, jis nerūdija, nepūva, nekeičia formos dėl temperatūrų skirtumo. Aliuminio konstrukcija gali tarnauti net kelis dešimtmečius. 

 

Šiltnamio forma

Šiltnamių gamintojai dabar siūlo įvairiausių formų šiltnamius. Pagrindas gali būti kvadrato arba stačiakampio formos, apskritimo arba ovalo formos. Šiltnamio stogas gali būti šlaitinis, kupolo arba arkos formos.

Elektroninėje parduotuvėje www.statybapigiau.lt prekiaujama itin Lietuvoje pamėgtais šiltnamiais. Siūloma rinktis iš 3 tipų, Lietuvoje pagamintų ir mūsų klimato juostos oro sąlygoms pritaikytų kokybiškų šiltnamių:

  • Arkiniai šiltnamiai. Vertinantiems ilgaamžiškumą ir kokybę, ypač stiprios konstrukcijos šiltnamiai. Jie skirti tiek mėgėjiškai, tiek profesionaliai daržininkystei. Šie šiltnamiai pasižymi erdvumu, praleidžia daug saulės šviesos. Dėl savo itin tvirtos konstrukcijos galima parišti augalus tiesiai prie šiltnamio karkaso, galima kabinti vazonus, lentynėles. Šie šiltnamiai yra paprastai ir greitai surenkami. 

Arkinis siltnamis

  • Namelio formos šiltnamiai. Ieškantiems ne tik patikimo, ilgaamžio šiltnamio, tačiau ir išsiskiriančios išvaizdos yra siūlomas dvišlaištis namelio formos šiltnamis. Su šio tipo šiltnamiu galima itin optimaliai išnaudoti visą jo statinio plotą. Tokio tipo šiltnamiai tinka Lietuvos klimatui, jie yra komplektuoti su pamatiniu pagrindu, skersiniai visu perimetru yra įkasami į žemę. Taip pat pastebėtina, kad specialios konstrukcijos aliuminio kraigas šiltnamiui suteikia papildomo tvirtumo. 

namelis siltnamis

 

  • Lašo formos šiltnamiai. Tai rinkoje gana naujos formos ir dizaino šiltnamiai. Jie modernūs, o dėl savo neįprastos formos – žiemos metu sniegas neužsilaikys ant šiltnamio viršaus, lengvai nuslys žemyn. Šie šiltnamiai komplekte turi ir tvirtą pamatinį pagrindą. Taip pat lašo formos šiltnamiai išsiskiria tuo, kad turi automatinio stoglangių atidarymo funkciją. 

Siltnamis

 

Šiltnamio dangos pasirinkimas

Nors šiais laikais vis dar galima pamatyti šiltnamių, kurie yra dengti plėvele, tačiau naujai „iškepti“ sodininkai ir daržininkai labiau žvalgosi į brangesnius, tačiau estetiškesnius ir ilgaamžiškesnius sprendimus, ir renkasi stiklinius arba polikarbonato danga dengtus šiltnamius. Vienareikšmiško atsakymo, kas yra geriau, stiklas ar polikarbonatas, nėra.

Stiklinis šiltnamis atrodo estetiškai, jis ilgaamžis, stiklą galima lengvai nuvalyti. Kadangi stiklas yra skaidrus, tai jis praleidžia daug saulės šviesos. Stiklas yra atsparus karščio ir šalčio poveikiui. Stiklo masė yra sunki, todėl reikėtų tvirtos konstrukcijos, kad stiklą išlaikytų. Vienas iš stiklo minusų – nors jis greitai įšyla, bet greitai ir atvėsta.

Renkantis kanalinio polikarbonato dangos šiltnamius reikia gerai įvertinti savybes, nes rinkoje polikarbonato pasiūla yra didelė ir skiriasi medžiagos tankis, storis, spalva. Priklausomai nuo šių parametrų, skiriasi ir šiltnamio tarnavimo laikotarpis. Taigi, svarbu įvertinti skirtingus parametrus, juos palyginti ir ne visada rinktis pigiausią variantą. Kokybiško polikarbonato dangos privalumai yra tokie:

  • Puikiai praleidžia ir išsklaido šviesą.
  • Saugo augalus nuo jiems žalingų UV spindulių.
  • Tai labai lengva danga ir sveria apie 12 kartų mažiau negu stiklas iš kurio paprastai gaminami šiltnamiai.
  • Itin tvirta ir lanksti medžiaga.
  • Kaina mažesnė negu stiklinio šiltnamio.

 

Www.statybapigiau.lt asortimente esantys visi šiltnamiai yra dengti itin kokybiška kanalinio polikarbonato danga. Šių šiltnamių savybės: 

  • Ilgaamžiškumas. Polikarbonatiniai šiltnamiai - ilgalaikė investicija, užtikrinanti ilgą tarnavimo laiką - jiems suteikiama net 10 metų garantija, tačiau jie tarnauja daug ilgiau.
  • Šiluminė varža. Dėl dvisienių lakštų struktūros, šiluma tokio šiltnamio viduje pasiskirsto proporcingai. Šiltnamis nei per greitai atvėsta, nei daug prikaista. Speciali kanalų struktūra prislopina tiesioginius saulės spindulius, dirbtinai sukuria pavėsį, todėl augalai neperkaista.  
  • Atsparumas smūgiams, krušai. Polikarbonatinė danga yra itin atspari ir atlaiko krušos gabalėlius iki 20 mm diametro. 
  • Skaidrumas ir laidumas šviesai. Saulės spinduliai tolygiai pasiskirsto visoje šiltnamio erdvėje, todėl visi augalai gauna vienodą kiekį šilumos ir šviesos. 

 

Svarbiausiai

Nesvarbu, kokį šiltnamį pasirinksite, svarbiausia – mylėkite tai, ką darote ir džiaukitės tuo procesu.

 

Informaciją kopijuoti ir platinti be UAB "SPgrupe"  sutikimo griežtai draudžiama! | © statybapigiau.lt 2022

Sužinokite naujienas pirmieji!
Susipažinkite su mūsų PRIVATUMO POLITIKA
Rekvizitai:
UAB „SPgrupe“,
Įmonės kodas 302442358
Adresas: Baltų pr. 36, LT-48196, Kaunas
PVM kodas LT100004965118
AB SEB bankas, kodas 70440
A/s LT757044060007213996
info@statybapigiau.lt
MokilizingasESto lizingas

2024 © UAB „SPgrupe". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod