Mikroinverteriai

Mikroinverteriai yra puiki alternatyva įprastam saulės energijos inverteriui ir yra naudojami daugiau nei pusėje visų saulės energijos įrenginių Šiaurės Amerikoje. Lietuvoje tokiais rodikliais kol kas pasigirti negalime. Mikroinverteriai turi keletą pranašumų, palyginti su į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių saulės energijos inverteriais, tačiau jų pirminė kaina yra šiek tiek didesnė. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kokius privalumus turi mikroinverteriai palyginti su įprastais į eilutes nuosekliai sujungtų saulės modulių inverteriais.

Šiame straipsnyje taip pat nagrinėsime „Enphase Energy“ mikroinverterius. „Enphase Energy“ įkurta 2006 metais. Įmonė ilgą laiką buvo laikoma pirmaujančia pasaulyje mikroinverterių gamintoja. Bendrovė yra įsikūrusi JAV. Savo pirmą mikroinverterį „Enphase“ išleido 2008 m. ir tai buvo M175. Proveržis pardavimuose įvyko 2009 m., kai buvo pristatytas naujos kartos M190. Nuo tada „Enphase“ įsitvirtino kaip mikroinverterių technologijų pramonės lyderė ir užima didžiulę rinkos dalį Šiaurės Amerikoje. Kituose regionuose, pvz., Europoje ir Australijoje, parduodamų gaminių skaičius nedidelis, bet jis auga, nes tiek vartotojai, tiek montuotojai pradeda suprasti daugybę mikroinverterių pranašumų.

1. Kas yra mikroinverteris?

„Enphase Energy IQ7+“ mikroinverteris

 

„Enphase Energy IQ7+“ mikroinverteris

 

Mikroinverteris tai labai mažas inverteris, pritvirtinamas prie kiekvienos atskiros saulės baterijų plokštės. Jis stipriai skiriasi nuo įprastų į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių saulės energijos inverterių, kurie paprastai įrengiami ant sienos tam tikru atstumu nuo saulės baterijų plokščių eilutės ir prijungiami nuolatinės srovės kabeliu. Į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių sistemose nuolatinės srovės elektros energija iš plokščių eilutės inverterio paverčiama kintamąja srove. Kadangi mikroinverteriai pritvirtinti prie kiekvienos saulės baterijų plokštės, kiekviena plokštė veikia nepriklausomai nuo likusios saulės baterijų modulyno dalies, o nuolatinės srovės energija paverčiama kintamąja srove iš karto ant stogo. Kai kurias saulės baterijų plokštes taip pat galima įsigyti su gamykloje sumontuotais mikroinverteriais, ir tada tai vadinama kintamosios srovės saulės moduliais, kuriuos išsamiai aptarsime vėliau.

 

Pastaba. Dauguma mikroinverterių privalumų turi tik aukštos kokybės mikroinverteriai, pvz., „Enphase Energy“. Reikėtų vengti nežinomų arba prastos kokybės mikroinverterių, nes jie dažnai genda, o jų gamintojo aptarnavimo kokybė yra prasta.

Mikroinverterių privalumai

Pagrindinis mikroinverterių privalumas yra tas, kad kiekviena plokštė yra stebima ir optimizuojama atskirai, kad būtų generuojama didžiausia galia. Saulės baterijų plokštės gali generuoti skirtingą energijos kiekį dėl daugelio priežasčių, pvz., pavėsio poveikio, nešvarumų, šešėlių. Įrengiant plokštes eilutėmis, plokštės sujungiamos nuosekliai, o visos eilutės išėjimo galia gali stipriai sumažėti net jei tik viena plokštė prastai veikia, yra pavėsyje ar ant jos yra nešvarumų. Tačiau naudojant mikroinverterius tai galima įveikti ir išvengti daugelio priežasčių, dėl kurių saulės elektrinės galėtų veikti per mažu našumu, įskaitant toliau išvardytąsias.

  • Pavėsis – medžiai, pastatai, stulpai, laidai, antenos ar ant stogo įrengtos konstrukcijos.
  • Nešvarumai – dulkės, sniegas, paukščių išmatos ar paukščiai.
  • Plokščių neatitikimas – įvairūs gamybos leistini nuokrypiai.
  • Plokščių gedimai – mikroįtrūkimai, perkaitusios vietos arba vandens patekimas.
  • Temperatūros skirtumas – terminis neatitikimas skirtingu paros metu.
  • Plokštės senėjimas – laikui bėgant skirtingu greičiu vykstantis plokštės galios mažėjimas.
  • Neįprastas stogo išdėstymas – plokštės įrengiamos įvairiomis kryptimis ir kampais.
  • Mažas stogas – stogo plotas, kuriame telpa tik nedaug plokščių.

Atsižvelgiant į pirmiau išvardytas problemas, mikroinverteriai gali stipriai pagerinti našumą, nes jie leidžia padidinti visų plokščių išėjimo galią iki didžiausiosios ir neturi įtakos mažesniam kitų plokščių našumui. Kitas mikroinverterių privalumas yra galimybė išdėstyti plokštes keliose sudėtingo stogo dalyse nukreipiant jas skirtingomis kryptimis ir pakreipiant skirtingais kampais. Skirtingai nuo į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių, mikroinverterių neriboja plokščių išdėstymas, kai paprastai plokštės gali būti nukreiptos tik dviem ar trimis kryptimis. Į eilutes nuosekliai sujungti plokščių inverteriai paprastai turi tik 2 eilučių įvadus (MPPT), todėl gali veikti tik su dviem plokščių grupėmis. Be to, eilutėse turi būti pakankamai įtampos, kad inverteris veiktų, o tai reiškia, kad paprastai vieną eilutę turi sudaryti bent keturios plokštės. Mikroinverterių sistemose šių apribojimų nėra.

 

Kiti mikroinverterių privalumai:

  • nėra vieno gedimo taško;
  • veikimas neribojamas plokščių įtampos;
  • lengvai išplečiamas naudojant skirtingas ar naujesnes plokštes.

Mikroinverterių sistemose taip pat nėra vieno gedimo taško, o tai ypač svarbu didelėje elektrinėje su daug plokščių. Tai reiškia, kad priešingai nei į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių sistemose, jei atsirado rimtas vienos plokštės ar mikroinverterio gedimas, likusi sistemos dalis nebus paveikta ir elektros gamyba nebus visiškai sustabdyta.

 

2. „Enphase“ mikroinverterių asortimentas

„Enphase Energy“ dabar turi du mikroinverterių asortimentus – dabartinę septintosios kartos IQ7 seriją ir naują aštuntosios kartos IQ8 seriją.

Šiuo metu IQ8 serija yra prieinama tik Šiaurės Amerikoje ir yra įvairių dydžių, kad atitiktų konkrečių plokščių dydžius ir įtampą, ypač galingesnes komercines saulės baterijų plokštes, kurių galia siekia 550 W. Dar nežinoma, kada šios serijos mikroinverteriai pasirodys kitose šalyse.

IQ7 serija: IQ7 serijos mikroinverteriai pasirodė dar 2018 m. Bėgant laikui buvo išleista keletas naujų variantų, iš kurių naujausias yra galingesnis su išmaniuoju tinklu suderinamas IQ7A mikroinverteris. Kadangi rinkose pasirodo vis didesnės ir galingesnės saulės baterijų plokštės, sukurtas IQ7A mikroinverteris, kurio ilgalaikė vardinė išėjimo galia yra didesnė – nes 349 VA, palyginti su V IQ7X mikroinverteriu, kurio vardinė išėjimo galia yra 320 V. Tačiau, skirtingai nuo IQ7X inverterių, didžiausioji nuolatinės srovės įvesties įtampa yra ribojama iki 58 V, todėl šie mikroinverteriai suderinami su naujausiomis didelio galingumo (iki 460 W) saulės baterijų plokštėmis, kurias sudaro 60 ir 72 elementai arba 120 ir 144 pusiau perpjauti elementai. 96 elementų plokštės, tokios kaip „Sunpower“ ir „Panasonic“, yra suderinamos tik su IQ7X.

Naujoji IQ8 serija: pagaliau tapo prieinami aštuntosios kartos „Enphase“ mikroinverteriai, kuriuose gausu inovacijų, leidžiančių taikyti pažangias tinklo formavimo funkcijas ir atlikti tikslų galios valdymą. Teigiama, kad IQ8 serijos mikroinverteriai tai „pirmieji pramonėje tinklą formuojantys mikroinverteriai su padalytosios fazės galios konvertavimo galimybe“. Jie gali būti įvairios galios nuo 240 VA iki 380 VA, kad tiktų beveik visų tipų plokštėms, pradedant senosios kartos 60 elementų plokštėmis ir baigiant naujausiomis galingomis daugiau kaip 540 W plokštėmis, naudojamomis dideliuose komerciniuose įrenginiuose.

 

IQ8 serijos mikroinverteriai išties pranoksta kitus savo greičiu ir tikslumu dėl „patentuoto specialiosios paskirties integrinio grandyno (ASIC)“, kuris leidžia mikroinverteriui tapti greitai apkrovą sekančiu inverteriu, leidžiančiu sklandžiai veikti tiek prie skirstomųjų tinklų prijungtu, tiek neprijungtu režimu. Labiausiai paminėtina tai, kad naujoji IQ8 serija sukurta veikti kartu su nauja „Enphase“ akumuliatorių įranga, įskaitant toliau aprašytus „IQ Battery“, „IQ Gateway“ ir „IQ System Controller“.

3. Sistemos ir plokštės lygio stebėsena

„Enphase Envoy“ sistemos stebėsenos įrenginys

„Enphase Envoy“ sistemos stebėsenos įrenginys

 

Mikroinverteriai siūlo geresnę sistemos stebėseną, palyginti su į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverteriais, nes kiekvieną plokštę galima stebėti atskirai. Įprastose į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių sistemose taip pat galima naudoti atskirų plokščių stebėsenos ir optimizavimo funkcijas naudojant papildomus ant plokščių įrengiamus nuolatinės srovės optimizatorius, pvz., „Tigo“ ar „SolarEdge.

Stebėsenos sistema mikroinverteriai

„Enphase Enlighten“ stebėsenos ir sistemos valdymo programinė įranga leidžia stebėti atskiras plokštes

Šaltinis: https://support.enphase.com/

 

Naudodamas mikroinverterius saulės elektrinės savininkas gali matyti visos sistemos veikimą ir stebėti kiekvieną plokštę atskirai. Be to, montuotojas gali turėti atskirą prisijungimo vardą, kad galėtų stebėti visų savo sistemų plokštes ir būtų įspėjamas, kai kurios nors plokštės veikia mažesniu našumu, o tai gali padėti išvengti sistemos prastovų ir palengvinti garantinių reikalavimų teikimo ir nagrinėjimo procesą. „Enphase Energy“ įrengtas visoms sistemoms skirtas „Envoy“ stebėsenos šakotuvas, leidžiantis nustatyti, paleisti ir nuotoliniu būdu stebėti sistemas. JAV būstinėje taip pat stebimos visos registruotos sistemos iš viso pasaulio, ir tai suteikia vertingos informacijos, leidžiančios stebėti gedimų būsenas ir toliau tobulinti savo gaminius.

Patogi interaktyvi „Enphase Enlighten“ sistemos stebėsenos programa

Patogi interaktyvi „Enphase Enlighten“ sistemos stebėsenos programa

Šaltinis: https://support.enphase.com/

2.1. Patikimumas

Dauguma mikroinverterių buvo kruopščiai išbandyti ekstremaliomis oro ir klimato sąlygomis. Šie įrenginiai sukurti taip, kad tarnautų visą saulės baterijų plokščių eksploatavimo trukmę. Daugeliui mikroinverterių, tokių kaip „Enphase“, suteikiama 25 metų garantija, kuri yra daug ilgesnė nei standartinė 10 metų garantija, suteikiama daugumai į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverteriams. Vėlgi, atminkite, kad tai aktualu tik naudojant aukštos kokybės mikroinverterius, tokius kaip „Enphase“. „Enphase“ pasirodė esąs vienas patikimiausių inverterių gamintojų pasaulyje.

2.2. Aukštos temperatūros

„Enphase“ išbandė ir stebėjo savo mikroinverterių veikimą 2014 m. Australijos vasarą Adelaidėje, kurios istorijoje daugiausia dienų iš eilės viršijo 40 °C (104 °F), o didžiausia temperatūra buvo 45,9 °C (115 °C). Atlikusi pažangią savo inverterių stebėseną bendrovė galėjo paskelbti, kad per šį laikotarpį „nė vienas „Enphase“ mikroinverteris visoje Australijoje neišsijungė dėl aukštos temperatūros“. Kiti gamintojai taip pat atlieka labai griežtus savo inverterių bandymus, ir šie inverteriai gerai veikė karštoje ir užšalimo temperatūroje. Vis dėlto negalima daryti išvados, kad visi mikroinverteriai atitinka šį lygį, ir yra keletas konkuruojančių prekių ženklų, kurių montuotojų užregistruojami gedimai atsitinka daug dažniau.

2.3. Sauga. Kintamosios srovės ir nuolatinės srovės palyginimas

Ant stogo įrengtoje į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių sistemoje nuolatinės srovės elektros energija siunčiama nuo stogo viršaus, paprastai per stogo ar sienos ertmes, į inverterį, kuris tada paverčia nuolatinės srovės elektros energiją kintamosios srovės elektros energija. Skirtingai nuo įprastų į eilutes nuosekliai sujungtų saulės elektrinių, kai pažeistas vienas modulis, jame negali atsirasti pavojingų perkaitusių vietų, kurios gali atsirasti plokščių eilutėse, nes didesnė įtampa ir srovė gali sukelti terminį nestabilumą.

Mikroinverterių sistemoje plokštės taip pat gamina nuolatinės srovės energiją, bet ji nedelsiant paverčiama kintamosios srovės energija tiesiai ant stogo. Tai svarbu, nes būtent nuolatinės srovės elektros įtampa gali sukelti įžemėjimą lanku, jei pažeistas kabelis, o tai savo ruožtu gali sukelti perkaitimą ir galimą gaisrą. Labai svarbu nepamiršti, kad bet kurioje saulės elektrinėje gaisras yra labai mažai tikėtinas, ypač jei įrengimas vykdomas tinkamai.

2.4. Investicijos

Mikroinverterių gamintojai teigia, kad nors pirminė jų technologijos kaina yra didesnė nei į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių, laikui bėgant jų kainos ir kokybės santykis yra geresnis. Akivaizdu, kad jei mikroinverteriai užtikrina didesnį jūsų saulės elektrinės našumą ir išėjimo galią bei yra patikimesni, laikui bėgant jie greičiau atsiperka. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių sistemos kainos skirtumą, sistemai daromą pavėsio poveikį ir užterštumą bei elektros tarifus.

 

3. Kintamosios srovės saulės moduliai

Kintamosios srovės saulės moduliai (plokštės su gamykloje pritvirtintais mikroinverteriais) turi tam tikrų privalumų, palyginti su papildomais mikroinverteriais. „SolarBridge“ buvo laikomas kintamosios srovės modulių lyderiu, tačiau 2014 m. jį įsigijo aukštai vertinamas saulės baterijų plokščių gamintojas „SunPower“, ir nuo to laiko „SunPower“ mikroinverterius naudojančių kintamosios srovės modulių kiekis yra ribotas.

2018 m. viduryje „Enphase“ įsigijo „Sunpower“ mikroinverterių verslą ir vėl ėmėsi kintamosios srovės modulių gamybos. Naujoji „Enphase“ septintosios kartos IQ serija buvo specialiai sukurta integruoti į kintamosios srovės modulius.

„Enphase“ IQ 7X

Žr. „Enphase“ IQ 7X mikroinverterių specifikacijų lapą čia: https://static1.squarespace.com/static/5354537ce4b0e65f5c20d562/t/5d3860f2c26bee00010f1563/1563975925356/Enphase+IQ7X-DS-EN-US+Spec+Sheet.pdf

 

Didelis privalumas montuotojams yra greitis, kuriuo jie gali įrengti kintamosios srovės modulius. Kadangi inverteriai jau sumontuoti ant plokščių, montuotojams tereikia pakloti plokštes ant stogo ir sujungti. Kadangi mikroinverteris yra integruotas į plokštę, taip pat yra mažiau gedimo taškų, o mikroinverteris paprastai yra optimizuotas tam tikrai plokštei, prie kurios jis yra sumontuotas. Paprastai tai yra patikimiau, o įrengimas lengvesnis, taigi vartotojai gali sutaupyti įrengimo išlaidoms.

 

Trūkumai ir ko vengti:

  • Svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti žiūrint į mikroinverterius, yra tai, kad vienoje saulės elektrinėje yra daug daugiau inverterių nei naudojant į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterius. 5 kW sistemoje naudojant 250 W plokštes ir mikroinverterius kiekvienoje plokštėje, iš viso bus 20 inverterių. O tai reiškia, kad jei naudojamų mikroinverterių gedimų dažnis yra toks pat kaip vidutinio diapazono į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterio, mikroinverterių sistemos gedimo tikimybė yra 20 kartų didesnė nei naudojant į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterį. Taigi, jei nuspręsite naudoti mikroinverterius, turėtumėte visada naudoti geriausios kokybės įtaisus, pvz., „Enphase“, nes negalite sau leisti, kad jie gestų taip dažnai, kaip vidutinės klasės į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverteriai.

inverteriai mikroinverteriai

  • Tai palydi mus prie antrojo aspekto – kainos. Pirminė kaina bus šiek tiek didesnė, kaip minėta pirmiau. Mažesnėse sistemose (3–4 kW) mikroinverterių antkainis yra mažesnis palyginti su į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių sistema, nes vietoj vieno į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterio turite 8–12 mikroinverterių. Tačiau 6 kW sistemoje kainų skirtumas tampa didesnis, nes vienas į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverteris yra žymiai pigesnis nei 16–20 mikroinverterių.
  • Paskutinė ir akivaizdžiausia priežastis, kodėl mikroinverteriai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas – įrengimo ant stogo vieta, kur jie paprastai yra veikiami didelio karščio, drėgmės ir galimai druskos, jei įrengiama šalia jūros. Šiuo aspektu į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverteriai turi didelį pranašumą, nes jie įrengiami labiau apsaugotose vietose ar net patalpose. Dauguma mikroinverterių yra bandomi ir kuriami tokioms ekstremalioms oro sąlygoms, tačiau bėgant metams kai kurie mikroinverteriai turėjo daug gedimų, atšiauriomis sąlygomis, pvz., esant didelei drėgmei ir arti jūros, kur dėl didelio kiekio druskos vyksta korozija.

4. Mikroinverteriai ir akumuliatoriai

Deja, daugelis rinkoje gerai žinomų nuolatinės srovės akumuliatorių sistemų negali būti naudojamos kartu su mikroinverteriais. Kadangi dauguma akumuliatorių sistemų yra prijungtos prie nuolatinės srovės, reikalingas suderinamas hibridinis į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverteris arba kelių režimų inverteris. Kadangi mikroinverteriai tiekia kintamosios srovės energiją, jų negalima naudoti su šiomis įprastomis nuolatinės srovės akumuliatorių sistemomis, tačiau juos galima naudoti su populiariomis kintamosios srovės akumuliatorių sistemomis, tokiomis kaip „Tesla“ „Powerwall 2“ ir „Sonnen“ ECO.

„Enphase“ kintamosios srovės akumuliatorius, skirtas naudoti su mikroinverteriais

„Enphase“ kintamosios srovės akumuliatorius, skirtas naudoti su mikroinverteriais

 

„Enphase Energy“ gamina kompaktišką su „Enphase“ mikroinverterių sistema suderinamą 1,2 kWh kintamosios srovės akumuliatorių modulį, kurį galima valdyti per „Enphase Enlighten“ portalą. Prireikus, šią unikalią modulinę sistemą galima išplėsti, o kadangi ji palaiko ryšį su „Enphase Envoy“, ji įgalina visą spektrą apkrovos perkėlimo ir paklausos valdymo funkcijų. Vienintelis „Enphase“ kintamosios srovės akumuliatoriaus trūkumas yra tas, kad (šiuo metu) jo negalima naudoti kaip atsarginio maitinimo šaltinio. Laimei, dabar yra keletas populiarių kintamosios srovės akumuliatorių, galinčių veikti kaip atsarginis maitinimo šaltinis, įskaitant „Tesla“ „Powerwall 2“ ir toliau aprašyti nauji „Enphase Empower“ akumuliatoriai.

 

5. Nauja „Enphase Encharge“ akumuliatorių sistema

sistema

„Enphase“ akumuliatorių sistema

 

„Enphase“ pagaliau pristatė ilgai lauktą energijos kaupimo sistemą, žinomą kaip „Enphase Ensemble“, sukurtą naujų

„Enphase Encharge IQ“ akumuliatorius ir naujosios kartos IQ8 mikroinverterių pagrindu. Naujosios kartos IQ kintamosios srovės akumuliatoriai bus dviejų modelių: mažesnis 3,4 kWh modelis ir didelis 10,1 kWh modelis, kuris techniškai yra trys mažesni į vieną įrenginį sujungti akumuliatoriai. „Enphase“ sukūrė labai unikalią akumuliatorių sistemą, naudodama savo naują IQ mikroinverterio technologiją. Energijos kaupimo sistema sukonfigūruota veikti lygiagrečiai ir tiekti nuolatinę 3,8 kW galią bei 5,7 kW didžiausiąją galią, kuri yra daugiau nei 10 kartų didesnė nei senosios kartos „Enphase“ akumuliatoriaus galia, ir jos galingumo visiškai pakanka vidutiniam namų ūkiui. Dar svarbiau, kad naujoji energijos kaupimo sistema turi visas atsarginio maitinimo šaltinio galimybes dėl integruotų tinklą formuojančių IQ8 mikroinverterių ir papildomo „Empower“ išmaniojo jungiklio bloko, kuriame yra tinklo skyriklis.

Naujajame „Enphase Encharge 10“ akumuliatoriuje yra 12 integruotų mikroinverterių, tiekiančių 3,8 kW galią ir 5,7 kW didžiausiąją galią

Naujajame „Enphase Encharge 10“ akumuliatoriuje yra 12 integruotų mikroinverterių, tiekiančių 3,8 kW galią ir 5,7 kW didžiausiąją galią

 

6. IQ „System Controller 2“

IQ „System Controller 2“ (liet. sistemos valdiklis) yra naujosios „Enphase“ energijos kaupimo sistemos širdis, užtikrinantis tinklo integravimą ir sklandų atsarginės elektros energijos tiekimą nutrūkus elektros tiekimui. Tai iš esmės leidžia sukurti namų mikrotinklą ir sujungia visą reikalingą tinklų sujungimo įrangą į kompaktišką estetiškai atrodantį korpusą, todėl įrengimo procesas yra daug greitesnis ir lengvesnis. Valdiklis reikalingas norint integruoti saulės baterijų plokštes, energijos kaupimo sistemą ir net atsarginį generatorių, kad būtų galima naudoti sistemą neprijungtą prie skirstomųjų tinklų. Šiuo metu galima įsigyti tik Šiaurės Amerikoje.

Pagrindinės IQ sistemos valdiklio savybės ir funkcijos:

  • valdo ir kontroliuoja tinklo ryšį;
  • automatiškai aptinka tinklo veiklos nutraukimo atvejus ir įjungia atsarginį maitinimą;
  • leidžia namus iš dalies ar visiškai aprūpinti atsargine elektros energija;
  • neutralę sudarantis transformatorius, skirtas tam, kad veiktų padalytosios fazės 120/240 V atsarginis maitinimo šaltinis;
  • suteikia suderinamų (kintamosios srovės) parengties generatorių integraciją;
  • suderinamas su IQ8 serijos ir ankstesnės kartos „Enphase“ mikroinverteriais;
  • sujungiant su pasirenkamu IQ „Load Controller“ (liet. apkrovos valdikliu, nutrūkus elektros tiekimui suteikiama galimybė nustatyti kritines apkrovas kaip prioritetines.

Kontroleris

Enphase“ IQ sistemos valdiklis reikalingas tam, kad veiktų atsarginis elektros šaltinis ir, kad galima būtų integruoti saulės baterijų plokštes, akumuliatorius ir atsarginį generatorių

 

7. Apibendrinimas

„Enphase“ mikroinverterių ir kintamosios srovės modulių naudojimas turi daug privalumų, ypač kai reikalinga atskira stebėsena plokščių lygyje. Mažesnėse sistemose naudojamų mikroinverterių pirminė kaina šiek tiek didesnė palyginti su į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverterių kaina, ir šis kainų skirtumas žymiai padidėja didelėse sistemose. Jei jūsų biudžetas nedidelis, o stogo plotas didelis, atviras ir be pavėsio, geros kokybės į eilutes nuosekliai sujungtų plokščių inverteris bus ekonomiškesnis variantas. Dar visai neseniai mikroinverteriai nebuvo puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško energijos kaupimo sistemos. Tačiau tai pasikeitė atsiradus naujajai „Enphase“ IQ energijos kaupimo sistemai ir išmaniesiems valdikliams, skirtiems sklandžiai integruoti saulės baterijų plokštes, akumuliatorius ir net atsarginius generatorius, kad sistemą būtų galima visiškai ar iš dalies naudoti neprijungtą prie skirstomųjų tinklų.

Jei ieškote kokybiškos, saugios, našios saulės elektrinės su puikia stebėsenos funkcija, kokybiški „Enphase“ mikroinverteriai yra vienas geriausių variantų. Į kelias puses nukreiptiems stogams ar stogams, kuriuos dengia pavėsis, mikroinverteriai yra puikus pasirinkimas, ypač jei kiekvienoje stogo dalyje yra tik nedidelis skaičius plokščių. Komercinėms sistemoms su daugybe stogo nuolydžių, kliūčių arba kai reikia stebėti našumą, mikroinverteriai suteiks daug pranašumų ir gali pasiūlyti greitesnį atsipirkimą per visą sistemos eksploatavimo trukmę.

 

Daugiau naudingos informacijos apie SAULĖS ELEKTRINES rasite ČIA >>>

 

Informaciją kopijuoti ir platinti be UAB "SPgrupe"  sutikimo griežtai draudžiama! | © statybapigiau.lt 2022

Sužinokite naujienas pirmieji!
Susipažinkite su mūsų PRIVATUMO POLITIKA
Rekvizitai:
UAB „SPgrupe“,
Įmonės kodas 302442358
Adresas: Baltų pr. 36, LT-48196, Kaunas
PVM kodas LT100004965118
AB SEB bankas, kodas 70440
A/s LT757044060007213996
info@statybapigiau.lt
MokilizingasESto lizingas

2024 © UAB „SPgrupe". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod