Stogo plėvelės. Į ką atkreipti dėmesį?

Pamatai, sienos, perdangos, pertvaros, langai, durys, laiptai, stogas – tai pagrindiniai statinio elementai. Norint, kad Jūsų pastatas tarnautų ilgai ir nekeltų papildomų rūpesčių, reikia pasirūpinti kokybiškomis statybinėmis medžiagomis ir teisingai jas sumontuoti. Ypač daug diskusijų sukeliantis ir dėmesio reikalaujantis elementas yra pastato stogas. Stogas visą statinį saugo  nuo atmosferos veiksnių: kritulių, triukšmo, taip pat izoliuoja termiškai, kad iš statinio neišeitų šiluma ir kartu jis neperkaistų. „Kvėpuojantis“ namas leidžia iš vidaus išgaruoti drėgmei, tačiau ir saugo nuo lietaus, vėjo. Kalbant apie teisingai įrengtą stogą, ypač svarbią funkciją atlieka difuzinės stogo plėvelės. Patys garai nėra pavojingi stogo konstrukcijoms ir termoizoliacijai, tačiau kai garų susirenka per daug ir jie virsta vandens garų sankaupomis, susidaro sąlygas vystytis mikroorganizmams, kurie jau nėra draugiški stogo konstrukcijai ir ją gali pažeisti.

Stogo plėvelė atspari vandeniui
Dažniausiai naudojamos stogų plėvelės yra difuzinės ir antikondensacinės. Jos skiriasi laidumo garams laipsniu, kuris  lemia stogo plėvelių montavimo būdus. Plėvelės, kurios yra mažiau laidžios garams, vadinamos antikondensacinėmis, o tos plėvelės, kurios labiau laidžios garams – difuzinėmis. Kartais stogo konstrukcijose dar naudojamos ir vėjo izoliacinės plėvelės, tačiau šiuolaikinėje statyboje tai yra rečiau sutinkamas sprendimas. Teisingai parinkus plėvelę, kuri bus naudojama apsaugoti termoizoliaciją ir medines konstrukcijas nuo drėgmės atsirandančios kondensato pavidalu arba patenkus vandeniui pro nesandarią stogo dangą, reikia išsirinkti ir garo izoliacinę plėvelę, kuri saugos stogo konstrukcijas nuo pastato viduje susidarančios drėgmės. Garo izoliacinės plėvelės skirstomos į dvi pagrindines grupes: armuoto polietileno ir polietileno, padengto aliuminio folija. Polietileno, padengto aliuminio folija, garo izoliacinės plėvelės ypatingai gerai sulaiko drėgmę.

Pateikiame šiek tiek informacijos apie svarbiausius parametrus renkantis plėveles. Šiuo metu rinkoje yra daug įvairiausių gamintojų siūlomų plėvelių – nepatyrusiam vartotojui sunku išsirinkti geriausią, nera aišku, kurie rodikliai svarbiausi. Aptarkime juos šiek tiek plačiau:

  • Plėvelės storis arba, dar kitaip, svoris kvadratiniam metrui (g/m2) – šis parametras yra svarbus plėvelės montavimo metu. Kuo storesnė yra plėvelė – tuo sunkiau ją pažeisti (pradurti, suplėšyti). Pavyzdžiui prekinio ženklo MIKKO difuzinės plėvelės paviršiaus tankis yra 120 g/m2, prekės ženklo EUROVENT MAXI difuzinės plėvelės – 140 g/m2.
  • Plėvelės atsparumas tempimui (N/50mm ) – svarbus parametras, parodantis plėvelės stiprumą tempimui (plyšimui, nutraukimui) ir jos galimybes atlaikyti apkrovas.
  • Plėvelės Sd koeficientas - parodo medžiagos laidumą garams, arba, ar gerai bus iš termoizoliacinės medžiagos išgarinamas vanduo. EUROVENT MAXI difuzinės plėvelės Sd koeficientas yra 0,02 m.
  • Funkcinio sluoksnio storis – ne visada yra nurodomas, tačiau itin svarbus parametras. Rinkoje galima rasti 2-4 sluoksnių plėvelių. Iš šių sluoksnių vienas sluoksnis yra vadinamas funkciniu sluoksniu. Tai „darbinis“ sluoksnis, kuris:
    • Nepraleidžia vandens, jeigu tokio atsiranda po stogo danga.
    • Leidžia plėvelei išgarinti drėgmę iš termoizoliacijos.
  • Atsparumas UV spinduliams – jeigu plėvelė neatspari UV spinduliams, tai stogo dangą reikėtų uždengti tą pačią dieną, kai tik yra sumontuojama difuzinė plėvelė. To nepadarius yra didelė tikimybė, kad plėvelės funkcinis sluoksnis bus pažeistas. Vėliau tokia UV spindulių pažeista plėvelė gali praleisti vandenį, netinkamai iš termoizoliacijos garinti drėgmę. EUROVENT MAXI difuzinės plėvelės atsparumo UV spinduliams rodiklis yra 4 mėnesiai.
  • Nepralaidumas vandeniui - parodo, kaip gerai sulaikomas vanduo ir kokį vandens kiekį plėvelė gali išlaikyti nepraleisdama. Dažniausiai rinkoje sutinkamas nepralaidumo vandeniui rodiklis yra apie 1,5-2,5 m.
  • Temperatūrinis režimas – svarbus rodiklis, jeigu yra pasirenkama plieninė stogo danga. Plieninė stogo danga kaista labiau negu kitos stogo dangos ir ne visas difuzines plėveles galima po tokia stogo danga montuoti. Geros difuzinės plėvelės temperatūrinio režimo rodiklis yra nuo -40 iki 90.

 

MONTAVIMO SVARBA

Įrengiant stogą svarbu ne tik tinkamai parinkti stogo plėvelę, bet ir jos montavimo būdą. Net ir pati kokybiškiausia plėvelę neatliks savo funkcijos, jeigu ji bus neteisingai pritvirtinta, bus paklota netinkama puse, jeigu nebus išlaikyti venticialijai reikalingi oro tarpai. Specialistai teigia, kad norint apsaugoti stogo konstrukcijas nuo drėgmės, galima taikyti du būdus: tiesti dvi plėveles (antikondensacinę ir vėjo izoliacijai) arba vieną aukštos kokybės difuzinę plėvelę.

  • Dviejų plėvelių naudojimas - antikondensacinė plėvelė saugo stogo detales ir termoizoliaciją nuo po stogo danga susidarančio kondensato. Po stogo danga susidaręs kondensatas patenka ant antikondensacinės plėvelės ir nubėga į lietaus nuvedimo sistemą. Vėjo izoliacinė plėvelė apsaugo termoizoliaciją nuo vėjo ir, jeigu susikaupė drėgmė, padeda jai „kvėpuoti“.
  • Vienos difuzinės plėvelės naudojimas - difuzinė plėvelė atlieka dviejų plėvelių (tiek antikondensacinės, tiek vėjo izoliacinės) funkciją. Stogo konstrukcija naudojant tik difuzinę plėvelę yra paprastesnė, pigesnė. Tiesiant tik vieną plėvelę yra mažesnė tikimybė padaryti technines montavimo klaidas, o ir pats montavimas yra greitesnis.

 

Jeigu yra ieškoma universalaus sprendimo, vienas iš rekomenduojamų produktų yra EUROVENT MAXI difuzinė plėvelės. Tai vandens garams itin laidi, trijų sluoksnių stogo plėvelė.  Du plėvelės sluoksniai yra polipropileniniai neaudininiai ir vienas sluoksnis yra vidinis funkcinis, kuris užtikrina aukštą gaminio vandens garų praleidžiamumą, tačiau nepraleidžia vandens. Plėvelė gaminama su dviem lipniomis juostomis kraštuose, todėl užtikrina visišką sandarumą ir patikimumą. Plėvelės membrana yra apsaugota nuo lietaus ir šiluminės izoliacijos sluoksnio sudrėkimo. Gaminys ypač atsparus plyšimui. Taip pat šį plėvelė turi specialius stabilizuojančius priedus, kurie padidina plėvelės atsparumą UV spinduliams iki 4 mėnesių, todėl stogo dengimo darbus galima atlikti su pavėlavimu. Šią plėvelę galima naudoti kaip stogo dangos paklotą šlaitiniuose apšildytuose ir ventiliuojamuose stoguose, bei stoguose su ištisu apkalimu. Plėvelė tinka beveik visų tipų stogo dangoms: po skardiniais stogais, po šiferiu, po keramikinėmis ir betoninėmis čerpėmis, bei bituminėmis čerpelėmis. 

 

Eurovent stogo plevele

 

MŪSŲ ASORTIMENTAS

Internetinės parduotuvės www.statybapigiau.lt asortimente galima rasti aukštos kokybės:

Garo izoliacinių plėvelių.

Antikondensacinių plėvelių.

Priešvėlinių plėvelių.

Difuzinių plėvelių.

 

Informaciją kopijuoti ir platinti be UAB "SPgrupe"  sutikimo griežtai draudžiama! | © statybapigiau.lt 2022

Sužinokite naujienas pirmieji!
Susipažinkite su mūsų PRIVATUMO POLITIKA
Rekvizitai:
UAB „SPgrupe“,
Įmonės kodas 302442358
Adresas: Baltų pr. 36, LT-48196, Kaunas
PVM kodas LT100004965118
AB SEB bankas, kodas 70440
A/s LT757044060007213996
info@statybapigiau.lt
MokilizingasESto lizingas

2025 © UAB „SPgrupe". Visos teisės saugomos.

Sprendimas: webmod