Tvoros vartai - kokie jie būna?
Tenka susidurti su klientais, kurie pasistato namą, susitvarko aplinką ir tik pačiame paskutiniame etape pradeda galvoti apie kiemo vartus. Tuomet paaiškėja, kad palikta erdvė vartams yra visiškai netinkama ir vartų, deja, neįmanoma pastatyti. Kad tokioje situacijoje nereikėtų atsidurti, pasistengsime pristatyti svarbiausias kiemo vartų pasirinkimo detales.
Įvažiavimo pločio nustatymas
Pirmiausiai, pradėjus galvoti apie kiemo vartus, reikia teisingai įvertinti, kokio įvažiavimo pločio reikia. Specialistai rekomenduoja nedaryti kiemo vartų siauresnių negu 3 metrų pločio. Žinoma, jeigu sklypas yra nedidelis ir erdvės tikrai nėra, tuomet teks išsiversti ir su siauresniais vartais, tačiau, jeigu yra nors mažiausia galimybė, vartų jokiais būdais nesiaurinkite.
Reikalingą preliminarų vartų plotį galite išsimatuoti patys be specialistų pagalbos. Toje vietoje, kur planuojate įrengti vartus, tiesiog į žeme įkalkite kuolelius ir pabandykite į savo kiemą įvažiuoti ir iš jo išvažiuoti pro menamus vartus. Jeigu išvažiavimas ir įvažiavimas yra sudėtingas, nepatogus, tuomet rekomenduojama vartus platinti bent vienu metru. Reikia įsidėmėtį svarbų dalyką – pro kiemo vartus važiuosite kiekvieną dieną, todėl šis veiksmas neturėtų kelti streso, rūpesčių.
Neplanuokite ir per daug plačių vartų, jeigu Jums tokių nereikia. Prisiminkite, kad platesniems vartams naudojami tvirtesni metaliniai profiliai konstrukcijos rėmui ir tvirtesnė furnitūra. Visa tai kainuoja papildomai, todėl turėsite išlaidų, kurių galima išvengti. Specialistai rekomenduoja vartus rinktis nuo 3.5 metrų iki 5.5 metrų pločio.
Vartų tipo pasirinkimas
Bendras pasirinktas vartų plotis gali turėti įtakos ir vartų tipo pasirinkimą. Kiemo vartai yra skirstomi į: varstomus vartus, stumdomus vartus ir susilankstomus vartus. Vienokio tipo vartams reikia daugiau erdvės, kitokio tipo vartams – mažiau, todėl vartų dydis ir vartų tipas yra susiję tarpusavyje.
Renkantis varstomus vartus svarbu žinoti, kad kieme negalės nieko būti per vienos varčios (t.y. per pusę vartų pločio) ilgį. Stumdomi vartai yra praktiškesni, negu varstomi vartai, tačiau tiek patys vartai, tiek jų montavimas yra brangesni.
Stumdomų vartų konstrukcija „vaikšto“ kiemo vidinėje dalyje. Bendrą stumdomų vartų konstrukcijos ilgį galma nesudėtingai suskaičiuoti visą vartų ilgį padauginus iš koeficiento, kuris yra 1.5. Naudojant tokią formulę galima įvertinti didžiausią reikiamą atstumą prie tvoros, kuris negali būti užstatytas. Vartų gamintojai teigia, kad yra galimybė stumdomų vartų konstrukciją trumpinti, tačiau ją trumpinant yra mažinamas ir vartų stabilumas bei stiprumas.
Trečiasis vartų tipas - susilankstantys vartai. Tokie vartai yra optimaliausias sprendimas, kuris neturi priešsvorio ir ilgų varčių. Susilankstančių vartų konstrukciją galima montuoti įvairiose vietose. Įrengus tokius vartus, parkuoti automobilį galima arčiau įvažiavimo, neprarandamas naudingas teritorijos plotas. Tokio tipo vartai yra puikus pasirinkimas, tačiau jie yra ir brangiausi iš trijų tipų.
Kiemo varteliai
Ne mažiau už pačius kiemo vartus svarbūs yra ir varteliai, todėl iš anksto reikia numatyti ir jų poziciją. Apie vartelių plotį tiek daug, kaip apie kiemo vartų plotį, galvoti nereikia. Dažniausiai varteliai yra daromi 1 metro pločio. Išimtis gali būti, jeigu varteliai kartu atliks ir pagalbinę funkciją – pro juos norėsite išvažiuoti su karučiu, pro juos reikės įvežti sodo techniką. Specialistai rekomenduoja fasadinėje tvoros dalyje nedaryti vartelių platesnių negu 1.2 metro pločio. Kuo varteliai yra platesni, tuo jie tampa nepatogesniais ir nepraktiškais kasdieniam naudojimui. Taip pat pastebėtina, kad, jeigu kiemo vartai yra varstomi, tai problemų nebus ir vartelius galima įrengti iš bet kurios pusės. Tačiau, pasirinkus stumdomus vartus, reikia atsižvelgti į tai, kad varteliai šalia kiemo vartų gali būti tik vienoje pusėje. Kitoje pusėje bus vartų priesvoris, todėl vartelių ten įrengti negalima.
Pastebėtina, kad esant stumdomiems kiemo vartams, vartelių galima visai nestatyti. Didžioji dalis šiuolaikinių vartų automatikų turi galimybę suprogramuoti vartelių funkciją. Tai reiškia, kad nuspaudus vieną iš pultelio mygtukų, kiemo vartai atsidarytų tik per vartelių plotį. Šiuo atveju nepatogumus sukelia prievolė nuolat su savimi nešioti pultelį, bet tam yra išeitis. Prie vartų galima pastatyti papildomą įėjimo kontrolės prietaisą. Tuomet nereikės bijoti, kad namų šeimininkai arba jų vaikai pames pultelį ir neturės galimybės patekti į savo kiemą. Na, o jeigu pasirinksite statyti vartelius ir planuojate prie jų statyti domofoną, tuomet nepamirškite, kad ir varteliai turi būti specialiai tam paruošti. Paruošimas nėra sudėtingas, tiesiog būtina įmontuoti elektromagnetinę spyną.
Informaciją kopijuoti ir platinti be UAB "SPgrupe" sutikimo griežtai draudžiama! | © statybapigiau.lt 2021
UAB „SPgrupe“,
Įmonės kodas 302442358
Adresas: Baltų pr. 36, LT-48196, Kaunas
PVM kodas LT100004965118
AB SEB bankas, kodas 70440
A/s LT757044060007213996
info@statybapigiau.lt
2025 © UAB „SPgrupe". Visos teisės saugomos.
Sprendimas: webmod